Interfejs systemu Comarch ERP Altum jest dostępny w kilku językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim.
Co to oznacza w praktyce? Firma mająca oddziały w kilku państwach może korzystać z jednego systemu. Spółka w Niemczech pracuje na wersji w języku niemieckim, a spółka w Polsce ma ustawiony język polski.
Dodatkowo program ustawi również odpowiednie stawki podatkowe, walutę czy metodę wyceny zapasów.
Comarch ERP Altum daje możliwość prowadzenia powiązanych ze sobą podmiotów w jednym systemie.
Poprzez odpowiednie ustawienia możemy tworzyć struktury podległościowe, w których jeden dominujący podmiot zarządza pozostałymi.
Możemy również w jednym systemie prowadzić kilka powiązanych ze sobą firm działających niezależnie. Firmy te, nawet nie muszą wiedzieć o swoim istnieniu.
Technologia zastosowana w Comarch ERP Altum daje możliwość dostosowania platformy do specyfiki niemal każdej branży, każdego przedsiębiorstwa, czy każdego rynku, również zagranicznego.
Możliwe jest to dzięki rozwiązaniu True API, które pozwala na projektowanie i tworzenie rozszerzeń funkcjonalności systemu oraz dodatkowych zintegrowanych aplikacji. Możemy zarówno tworzyć nowe funkcje, oraz dostosowywać już istniejące do indywidualnych potrzeb firmy.
Co to oznacza w praktyce? Wygodne i łatwe dostosowanie systemu do przepisów prawnych czy rachunkowości obowiązujących w danym kraju oraz tworzenie dowolnych wydruków zgodnych ze specyfiką danego kraju.
Comarch ERP Altum jest idealny dla firm planujących ekspansję za granicę lub posiadających kontrahentów zagranicznych, gdzie transakcje przeprowadzane są w różnych walutach.
Umożliwia wygodne dokonywanie transakcji zagranicznych. Ich rozliczanie może się odbywać automatycznie. Automatycznie mogą się tworzyć i rozksięgowywać dokumenty różnic kursowych. Kursy walut są pobierane z Europejskiego Banku Centralnego.
System pozwala na wygodne przeprowadzanie i rozliczanie transakcji, nie tylko z kontrahentami, ale również ze spółkami z grupy prowadzonymi w systemie. W tym drugim przypadku faktury, dokumenty księgowe, czy dokumenty różnic kursowych mogą tworzyć się automatycznie.
Co to oznacza w praktyce? Faktura sprzedaży wygenerowana w spółce X, powoduje iż automatycznie tworzy się faktura zakupu i dokument księgowy w spółce Y. W obu spółkach dokumenty rozksięgowują się automatycznie na odpowiednie konta. Automatycznie powstają również dokumenty różnic kursowych.